Чудо Архистратига Михаїла в Хонах.

18.09.2010

У Фригії, недалеко від міста Ієраполя, в місцевості, званій Херотопа, знаходився храм в ім’я Архистратига Михаїла; біля храму було цілюще джерело. Храм цей був споруджений зусиллями одного з жителів міста Лаодикії в подяку Богу і святому Архистратигу Михаїлу за зцілення його німої дочки водою із джерела. Архистратиг Михаїл, з’явившись у сні батькові німої дівчини, ще не просвіченому святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води з джерела. Дівчина дійсно отримала при джерелі зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство охрестилися, і стараннями вдячного батька був споруджений храм на честь святого Архистратига Михаїла.

До джерела стали приходити за зціленням не лише християни, але і язичники; багато з поган відрікалися від ідолів і наверталися до віри Христової. У храмі святого Архистратига Михаїла протягом 60 років ніс пономарське служіння благочестивий чоловік на ім’я Архип. Проповіддю про Спасителя і прикладом свого благочестивого життя святий Архип багатьох язичників приводив до віри Христової.

У своєму озлоблені на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався із храму і був зразковим служителем Христовим, погани задумали знищити храм і одночасно погубити Архипа. Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їх течію на храм. Святий Архип щиро молився до Архистратига Михаїла про відвернення лиха. По його молитвах біля храму з’явився Архистратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив в горі широку ущелину і повелів полинути в неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши таке дивне диво, погани в страху тікали, а святий Архип і зібрані до храму християни славили Бога й дякували святому Архистратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає “отвір”, “ущелина”.

Коментування не дозволено